Logo (písmeno "F" v kroužku)FREEWARE

Hlavní stránka Hesla.EXE MEDVĚDOPIS Pište!

Tahle stránka zatím zdaleka není hotová. Ale něco ke stažení se tu přeci jen najde…

[ DIA | WinDIA | GO | HOP | NovéTele ]

MS-DOS DIA 1.72 [změny] [download]

Převede ČESKÝ a SLOVENSKÝ text z jednoho kódování do druhého. Spolehlivě a rychle. :-) Automaticky detekuje kódování a formát převáděných souborů, podporuje 9 kódování včetně Unicode + umožňuje definovat a používat vlastní převodní tabulky, záložní soubory lze odkládat na definované místo (v prostřední Windows 9X/ME i do Koše). Distribuční archiv kromě podrobného manuálu dále obsahuje pomocné programy pro převod formátu "quoted printable" či UTF-8 zápisu Unicode a rezidentní program DIAPRN pro převod textu, zasílaného na tiskárnu.

Windows WinDIA 1.01 [změny] [download]

…nabízí nejběžnější funkce svého předchůdce v jednoduchém a přehledném Windowsím rozhraní. Navíc umožňuje převádět text ve schránce (clipboardu) a/nebo převádět soubory/složky jednoduše volbou Odeslat v kontextovém menu. Instalační soubor zahrnující podrobný manuál má velikost pouze 166 kB!

MS-DOS GO 2.72 [změny] [download]

Rychle vyhledá (a nastaví) zadaný adresář. Náhrada zdlouhavého CD tady\tudy\vsudy\adresář na příkazovém řádku starého dobrého MS-DOSu. (Pro práci pod Windows je určen následující program HOP.)

Windows HOP 1.06 [změny] [download]

Program HOP umožňuje jednoduše a rychle vyhledávat a otevírat složky souborů bez nutnosti jejich zdlouhavého procházení přes „Tento počítač" či v Průzkumníku a/nebo příslušnou cestu okamžitě přenést do editačního pole v aktivní aplikaci. Nově s podporou pro Total Commander.

Windows NovéTele(fony) 1.02 [změny] [download]

Databáze čísel platných od 22.9.2002 – jednoduše umožňuje ke starému telefonnímu číslu jednoduše zjistit číslo nové. Od mnoha jiných podobných programů se (možná) liší velikostí – instalační soubor má pouze 143 kB – a (určitě) tím, že vzhled a ovládání programu bylo navrženo s ohledem na nevidomé a slabozraké uživatele.

Hesla.EXE Hesla.EXE [změny] [download]

…jsou sice také FREEWARE, ale mají svou vlastní stránku – nyní na ní najdete zejména (minimalistickou:-) verzi pro Windows včetně spořiče obrazovky!

Tož tak. Ještě perličku na závěr… :-)

InfoLICENČNÍ A ZÁRUČNÍ PODMÍNKY

Všechny výše uvedené programy autor deklaroval jako FREEWARE a pro jejich užití stanovil nasledující podmínky:

UŽÍVÁNÍ FREEWARE programy smíte bezplatně užívat po neomezeně dlouhou dobu bez jakýchkoli dalších podmínek.
KOPÍROVÁNÍ FREEWARE programy smíte kopírovat a volně šířit, výhradně však KOMPLETNÍ, NEZMĚNĚNÉ a ZDARMA.
ZÁRUKA FREEWARE programy jsou poskytovány "TAK, JAK JSOU" bez jakékoli záruky. AUTOR ANI DISTRIBUTOŘI NERUČÍ ZA ŽÁDNÉ PŘÍPADNÉ ŠKODY VZNIKLÉ NA DATECH NEBO VYBAVENÍ POČÍTAČE V SOUVISLOSTI S UŽÍVÁNÍM TĚCHTO PROGRAMŮ.
Začátek stránky Hlavní stránka Hesla.EXE MEDVĚDOPIS Pište! Copyright © Michal Jungmann 2005 Poslední úprava: 24.4.2013
W3C XHTML 1.0
W3C CSS 2