Logo (písmeno "H")Hesla.EXE

Hlavní stránka FREEWARE MEDVĚDOPIS Pište!

Dobré odpoledne, milý čtenáři,
usedáš k počítači každé ráno a na celý den? Co bys řekl tomu, začínat práci krátkým zamyšlením nad Božím Slovem? Máš-li zájem, nabízím Ti k tomu pomocníka.

WinHesla jsou jednoduchý prográmek, který umožňuje na počítači prohlížet Hesla Jednoty bratrské. Zobrazení Hesel pro jiný než aktuální den nyní usnadňuje (taktéž velmi jednoduchý:-) program Kalendář. WinHesla bývají obvykle spouštěna pravidelně (ze složky Po spuštění), proto jsou doplněna o (jaký jiný:-) jednoduchý diář (zde je též příklad použití:-).

WinHesla.scr Nejmladším členem této "rodinky" jsou WinHesla jako spořič obrazovky. Jak je z obrázku vlevo patrné, opět nic složitého – starý známý Windowsí spořič Běžící text (Scrolling Marquee), který ovšem nezobrazuje text stále stejný (byť třeba velice moudrý:-), ale na každý den aktuální texty Hesel…

WinHesla vznikla původně pouze pro mou osobní potřebu jako vedlejší produkt testování Free Pascalu a jejich hlavním mottem je (jak již bystřejší čtenáři sami vyčetli mezi řádky předchozích odstavců:-) "v jednoduchosti je síla". Jejich jednoduchost a s ní související velikost (malost?) souborů pro stažení byla také hlavním důvodem, proč jsem je nakonec vypustil ze svého počítače do světa, ve kterém již existuje mnoho jiných programů – dokonalejších a podstatně větších…

WinHesla & spol. byla napsána jako FREEWARE. Součástí distribučního/instalačního archivu je obvykle podrobný návod na instalaci/ovládání programu. Jakákoli odezva na programy je vítána. Pokud mi napíšete, že program používáte, uděláte mi jednak radost a druhak se možná díky tomu dočkáte i příští rok aktuální verze. :-)

Ke stažení jsou nyní k dispozici tyto soubory (NOVINKA! nově přidané, tučně doporučená verze, přehled změn zde):

jméno délka datum popis
WH2008.EXE 113 kB 6.1.2008 NOVINKA! WinHesla s českými texty pro rok 2008 (automatická instalace)
WHK.EXE 167 kB 20.10.2002 Kalendář pro WinHesla (automatická instalace)
WH08SCR.EXE 83 kB 11.1.2008 NOVINKA! Spořič obrazovky WinHesla 2008 (automatická instalace)
WH08SCR.TXT 2 kB 11.1.2008 NOVINKA! Stručná dokumentace ke spořiči WinHesla 2008 (ASCII Windows-1250)

Pro nadšené archeology je potom určen archiv souborů ke stažení

Komplexní verzi pro Windows, zahrnující nyní mimo jiné plné texty několika překladů Písma, vytváří Josef Straka.

Klasická tištěná Hesla, vydávaná českou Jednotou bratrskou, je možné objednat u Lydie Halamové (snail-mail Sekretariát Jednoty bratrské, Boženy Němcové 54/9, 460 01 Liberec, telefon 484 847 916), vydání Ochranovského seniorátu ČCE (použité shodou okolností v programech na této stránce) pak u Petra HeřmanaDÚLOS (snail-mail Malá Štěpánská 6, 120 00 Praha 2, telefon 296 214 007, mobil 607 726 481).


Boží pokoj přeje všem (ať stáhli či nestáhli :-)

Michal Jungmann <jungmann@braillnet.cz>

Začátek stránky Hlavní stránka FREEWARE MEDVĚDOPIS Pište! Copyright © Michal Jungmann 2005 Poslední úprava: 9.3.2007
W3C XHTML 1.0
W3C CSS 2